רשתות חברתיות

פייסבוק

יוטיוב

תקציר

שלום לכולם, אני רוצה להתחיל בלהודות לך, אמיר אוחנה, על מה שעשית בתקופת היותך שר, כל המאבק לרפורמה במערכת המשפט, אני הבטתי על זה בהערכה ואנחנו כולנו איתך במאבק ואין לי ספק שבסוף אתה תנצח היות והאמת איתך!

ואני רוצה להודות לחבר הכנסת שלמה קרעי ולחברת הכנסת גלית דיסטל-אטבריאן שעומדים עמך בראשות השדולה לישראל דמוקרטית לתיקון מערכות המשפט ואכיפת החוק בישראל, כי הם מכירים בחשיבות העצומה של הדבר הזה. ולא בכדי! ולפרופסור טליה אינהורן שהייתה מרצה שלי לפני 25 שנים..

אני אציג את עצמי, אני עורך דין עדי ברוך, כיהנתי בשלוש השנים האחרונות כיועץ בכיר למזכיר הממשלה בממשלת נתניהו, ראש הממשלה שהיה וראש הממשלה שיהיה בעז"ה, 25 שנים עורך דין ולפני כן, השתתפתי לצד המדינה בבגצ"ים הבאים שמהם אני אביא לכם את התובנות שלי: בג"ץ גדר ההפרדה, בג"ץ תוואי גדר ההפרדה, בג"ץ משטר ההיתרים, בג"ץ כביש 443, בג"ץ איחוד משפחות ובג"ץ המסתננים.

בכל הבגצ"ים האלה השתתפתי ושם נפלה לי התובנה שלמדינה, ליועצים המשפטיים של המדינה אין שום כוח חוקתי כדי להגן על המדינה לבצע את המדיניות שלה. כתוצאה מכך, ניסחתי את חוק יסוד ההגירה כדי לתת כוח חוקתי למדינה לממש את המדיניות שלה בנוגע לאי כניסה של מהגרים, למעט על פי חוק השבות.

התובנה הנוספת שהגעתי אליה היא שחייבים לבטל את שלטון בג"ץ והיועמ"ש כדי לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית בעלת רוב יהודי לדורות, עד כדי כך! הכנס הזה כאן הוא לא בנושא מי יהיה יותר חזק, זה כנס שחשוב לצורך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

ולמה זה קורה? אני אתן לכם מספר דוגמאות: למשל בג"ץ: בבג"ץ קעדאן, השופט אהרון ברק קבע שאסור להקים התיישבות יהודית בישראל. בבג"ץ איחוד משפחות, השופטת אסתר חיות, אישרה הגירה המונית של פלסטינים לתוך ישראל. בבג"ץ המסתננים, השופטת אסתר חיות, אישרה הישארותם של אריתראים בתל אביב. בבג"ץ חוק הלאום, אגב, היא אמרה, בסדר, זה חוק יסוד לאום, יופי, אבל אנחנו נפרש אותו לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו והוא לא פוגע בבג"ץ קעדאן.

ולכן עד כדי כך חשובה המשמעות של ביטול שלטון בג"ץ לצורך המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

ולגבי היועץ המשפטי לממשלה: מה שאני נכחתי, כשהייתי יועץ בכיר למזכיר הממשלה ועוד ראיתי את זה לפני כן שלמעשה, היועץ המשפטי לממשלה, הוא זה ששולט בממשלה. איך למשל הוא שולט בממשלה? באמצעות נהלים. כמו שאמר ח"כ אמיר אוחנה בהתחלה יפה. אין חוק. היועמ"ש קובע נוהל ועל פי אחד מהנהלים, אגב, אי אפשר להגיש שום הצעת חוק ממשלתית בלי אישור היועמ"ש.
עכשיו, לכאורה תגידו, נו מה? זה בסדר. הוא אומר לכם מה חוקי, מה לא חוקי… אך זה לא כך, מכיוון שהוא לקח שליטה גם על המידתיות וכולנו יודעים שעורך דין אחד יכול להגיד שמידתי משהו אחד ועורך דין אחר יכול להגיד שמידתי משהו אחר ואני טוען שאת הכוח של המידתיות צריך לתת לממשלה הנבחרת, העם בוחר בבחירות ולו צריך לתת את הכוח, היועץ הוא רק יועץ. צריך שיהיה אפשר לקבל את דעתו או לא לקבל את דעתו ולקבוע איזו מדיניות רוצים לקיים.

לכן עד כדי כך חשוב הכנס הזה וכל הכבוד על מה שעשיתם, היות ויש כאן עורכי דין נפלאים שכל אחד הוא די פועל כזה בנפרד וזה טוב האיגוד הזה, לאגד קבוצה של עורכי דין כדי שנוכל לנצח כאן באמצעות חקיקת חוקי יסוד ציוניים שיהוו משקל נגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו אותו בג"ץ בוחר לפרש כנגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית בעלת רוב יהודי. תודה רבה לכם שהזמנתם אותי.
======================================
נאום עורך דין עדי ברוך בכנס השדולה לישראל דמוקרטית לתיקון מערכות המשפט ואכיפת החוק בישראל שהתקיים בכנסת באולם ירושלים ביום 17.11.2021
======================================
עדי ברוך
עורך דין עדי ברוך
חייבים לבטל את שלטון בג"ץ והיועמ"ש
=====================================
להרחבת קריאה בדבר הצורך ברפורמה במערכת המשפט ניתן לראות באתר עורך דין עדי ברוך בקישור הבא
https://adibarouh.org.il/the-jewish-m…

טוויטר